Patchworkársky cech v Stupave

Bratislavskú výstavu usporadúval Patchwork klub Bratislava v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici v Bratislave. Výstava mala už 5-ročnú tradíciu, svoje meno aj pravidelných návštevníkov. Tento rok sa však vďaka prekvapivému postoju „Vajnorskej“ pripravovaná letná výstava žiaľ neuskutočnila. Obdivovatelia patchworku si napriek tomuto sklamaniu napokon aj tak prišli na svoje – na inej akcii.
Patchworkársky Cech usporiadal v dňoch 30. 6. až 3. 7. 2011 v Stupave svoju (oficiálne) prvú samostatnú výstavu. Snáď nepreháňam keď poviem, že sa vydarila nad všetky očakávania. Svedčia o tom kladné ohlasy návštevníkov, a to nielen patchworkárok, ale aj takpovediac platonických milovníkov tejto peknej záľuby a výtvarnej techniky zároveň.
Výstava sa konala v priestoroch Mestského kultúrneho a informačného centra (MKIC) v Stupave. Na neveľkej ploche ste mohli obdivovať množstvo exponátov rozličného zamerania, patchworkových techník a štýlov.
Dielka boli rozložené s citom a láskou, takže výstava nepôsobila dojmom galérie, ale skôr hrejivým pocitom domáceho prostredia. Výsledkom bolo, že niektorým návštevníkom sa, podľa ich vyjadrenia, ani nechcelo odísť…
Výstavu si prišli pozrieť hostia nielen zo Stupavy a Bratislavy, ale z rôznych kútov Slovenska: z Trnavy, Piešťan, Žiliny, Bystrice, Levíc… prišli aj patchworkárky z Českej republiky či hostia z Francúzska a Maďarska.
Podujatie Patchworkárskeho cechu navštívili aj kolegyne z Patchwork klubu Bratislava (za foto ďakujem M. Mikulášovej):
Slávnostné otvorenie výstavy sa nieslo v nenútenej a príjemnej domácej atmosfére. Veď napokon tu nešlo o oficiality, ale o hobby, pohodu a relax:
Medzi exponátmi boli zastúpené aj hlavné projekty Patchworkárskeho cechu – deky do Hniezd záchrany (vidieť ich v spodnej časti obrázka):
a vankúše pre deti (tentoraz do stacionára v Nitre – zabalené ich môžete vidieť v oknách):
Na výstave nechýbali ani milené textilné hračky. Tešili sa z nich najmä deti…
… ale jasné. Aj dospelí!
Súčasťou podujatia boli pútavé sprievodné akcie, na obrázku šitie priateľského quiltu Babičkina záhrada:
Ďalšou sprievodnou akciou boli tvorivé dielne: ručné šitie techniky Babičkina záhrada a dekorácii yo-yo:
A na záver ešte spoločná fotografia Patchworkárskeho cechu takmer v plnom počte (za foto ďakujem A. Cziprusovej):
Pozrite si aj staršie výstavy, nájdete ich v kategórii Výstavy.
Použité fotografie Copyright © 2011 M. Meres, M. Mikulášová. a A. Cziprusová.
4 comments
Pingbacks